Julija Tuleikytė: Alternatyva pasaulyje be alternatyvų
Zygmunto Baumano ir Leonido Donskio knygos TAKUSIS BLOGIS recenzija.
Ruslanas Baranovas: Idėjos apie fenomenologiją ir emocijas
„Emocijų fenomenologija“ (Phenomenology of Emotions) yra ketvirtoji „Fenomenologinio judėjimo Centrinėje ir Rytų Europoje tradicijų ir perspektyvų“ (Traditions and Perspectives of the Phenomenological Movement in Central and Eastern Europe) konferencija. Galbūt šis tęstinumas, o galbūt rengėjų pažintys lėmė, kad spalio 12–13 dienomis Kaune, Vytauto Didžiojo Universitete, susirinko žvaigždėta kompanija.
Simona Merkinaitė: Apie Europos dabarties iššūkius ir ateities perspektyvas
Šių metų rugsėjo 19 d. Mykolo Romerio universitete organizuota konferencija „Europos likimas: integracija, suverenumas, tapatumai“. Vienijančiu konferenciją klausimu tapo pačios Europos idėja: ar galime kalbėti apie bendrą europinį tapatumą?
Aušra Kaziliūnaitė: Vargas dėl Butler
Judith Butler knygos „Vargas dėl lyties“ (vertė Rima Bertašavičiūtė) recenzija.
Daina Habdankaitė: 4 poleminės ašys metinėje LFD konferencijoje
Daugumą konferencijos pranešimų vienija siekis kurti naują mąstymo platformą ar sąvokų taikymo būdus, užuot paprasčiausiai reflektavus tai, kas jau įvykę diskursyvioje ar, jei norite, veiksmo tikrovėje. Mėgindama likti ištikima konferencijos pretenzijai į polemiškumą, šias kūrybines pastangas apžvelgsiu per įtampas, kuriose skleidėsi pranešimų idėjos ir diskusijos apie jas.
Kasparas Pocius: Sudėtingas priešinimasis mirčiai
Knygos „Resisting Biopolitics: Philosophical, Political and Performative Strategies“ (sud. S. E. Wilmer ir Audronė Žukauskaitė) recenzija.
Ruslanas Baranovas: Fenomenologija, laikas ir „metafizikos įveika“
Danutės Bacevičiūtės knygos PRAEIGA IR PERTRŪKIS: FENOMENOLOGINĖS LAIKO SAMPRATOS TRANSFORMACIJA recenzija.
Agnė Alijauskaitė: Modernybės peržiūrėjimas prasmės stygiaus akivaizdoje
Andriaus Bielskio knygos „Existence, Meaning, Excellence: Aristotelian Reflection on the Meaning of Life“ recenzija.
Jurga Jonutytė: BIOGALIOS SILPNĖJIMAS? Audronės Žukauskaitės knygos „Nuo biopolitikos iki biofilosofijos“ recenzija
Vis dėlto ši knyga nėra tik išsamus problemos apimties pristatymas „nuo–iki“, ji nėra ir kokios nors objektyvios šių teorijų raidos trajektorijos braižymas. Ji yra kai kas daugiau – gyvybės sąvokos perkeitimas skaitytojo sąmonėje, kuris įvyksta pamažu ir vis aktyviau įsijungiant knygos autorei.
Ruslanas Baranovas: „Dekonstruoti Derrida“ konferencijos apžvalga
Kaip matyti, net 6 iš 7 pranešimų sukosi apie etinę-politinę problematiką. Būtent tokios ašies atsiradimas padėjo konferencijai netapti skirtingas problemas svarstančių ir į save nukreiptų diskursų sakykla. Renginio metu dažnai skambėjo svarstymai apie Derrida tyrimuose pasirodančią skirtį tarp „ankstyvojo ir vėlyvojo Derrida“ ir net žodžio „dekonstrukcija“ prasmingumo kalbant apie vėlyviausius filosofo tekstus. Nuomonės išsiskyrė: vieni labiau palaikė skyrimą, kiti gynė vieningesnės Derrida filosofijos vaizdą.
Adomas Šulcas: Tarptautinė interdisciplininė filosofijos konferencija atsiradusi laiku ir vietoje
Rugsėjo pabaigoje įvyko pirmoji tarpdisciplininė konferencija „Space and Time: An Interdisciplinary Approach“. Nuveiktas nemažas darbas – sukviesti dalyviai iš daugelio pasaulio kraštų: nuo Jungtinių Amerikos Valstijų iki Pietų Korėjos, suteiktos gairės patogiam dalyvių gyvenimui Vilniaus mieste ir paruošti tiek namų fronto, tiek kolegų iš svetur pranešimai. Deja, kritiko nusivylimui, nedaug dalykų buvo prastai įgyvendinti, o apie gerus dalykus kalbėti visada sunkiau.